اخبار

جشنواره عکس « ما رایت الا جمیلا » برترینهای خود را شناخت

جشنواره عکس « ما رایت الا جمیلا » برترینهای خود را شناخت
مراسم معرفی منتخبین و تقدیر نخستین جشنواره عکس « ما رایت الا جمیلا» در مراغه برگزار شد.

مراسم معرفی منتخبین جشنواره عکس « ما رایت الا جمیلا » و تقدیر از هنرمندان شرکت کننده در این جشنواره با حضور هنرمندان و مسئولین شهرستان مراغه برگزار شد .

شعفی معاون سیاسی اجتماعی فرمانداری ویژه شهرستان در این مراسم با اشاره به قدمت فرهنگی و تاریخی مراغه گفت : شهرستان مراغه بعنوان یک شهر فرهنگی و حسینی از دیرباز مورد توجه علما و دانشمندان قرار گرفته و آیینهای خوب و مهمی در ایام ماه محرم و صفر در این شهرستان برگزار میگردد.

وی گفت : کار هنرمندان عکاس در ثبت و ضبط جلوه های زیبای آیینهای محرم در مراغه از دید دوربین؛ کار بسیار ظریف و هنرمندانه ای است و برگزاری چنین جشنواره هایی فرصت مناسبی برای انعکاس این لحظات فراهم میآورد.

فیاضی رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی مراغه نیز در این برنامه ضمن ارائه گزارش روند برگزاری جشنواره گفت : پس از انتشار فراخوان جشنواره تعداد ۱۱۰ اثر از هنرمندان عکاس شهرستان به دبیرخانه جشنواره رسید که پس از بررسی های صورت گرفته؛ آثار۳۰ اثر از ۱۷ عکاس موفق به  حضور در جشنواره شدند .

وی گفت : مهمترین ویژگی آثار شرکت کننده در جشنواره « ما رایت الا جمیلا » دید نو و خلاقانه هنرمندان به مراسم و آیینهای ماه محرم و صفر در مراغه بود که آثار رسیده را به نحو بارزی متمایز از دیگر جشنواره ها کرده بود .

فیاضی با اشاره به فعالیتهای خوب انجمن سینمای جوانان مراغه گفت : در سال جاری شاهد فعالیتهای خوب هنرمندان انجمن سینمای جوانان دفتر مراغه هستیم . شش حضور ارزشمند در جشنواره ها و مجامع ملی و بین المللی از جمله حضور در جشنواره فیلم مستند تلویزیون ، جشنواره لیفت آف انگلستان ، المپیاد فیلمسازی کشور ، جشنواره بین المللی فیلم کوتاه اصفهان ، جشنواره فیلم ازمیر ترکیه و جشنواره فیلم بین المللی فیلم کوتاه تهران حاکی از تلاشهای خوب هنرمندان این انجمن دارد.

 

در پایان این مراسم که با حضور گرم هنرمندان و مسئولین شهرستان از جمله معاون سیاسی اجتماعی فرمانداری ، رئیس اداره میراث فرهنگی صنایع دستی و گردشگری ، رئیس کمسیون فرهنگی اجتماعی شورای اسلامی شهر و رئیس امور فرهنگی شهرداری مراغه برگزار شد ، از کلیه شرکت کنندگان در جشنواره با اهداء لوح تقدیر بعمل آمد و نفرات منتخب نیز به شرح ذیل و بنا به رای هیئت محترم داوران معرفی شدند .

نفر اول جشنواره : لوح تقدیر و جایزه نقدی بخاطر نگاه نو ، رعایت مسایل فنی عکس و استفاده صحیح از مفاهیم عکاسی مستند اجتماعی اهدا گردید به آقای علیرضا ناجیان .

نفر دوم : لوح تقدیر و جایزه نقدی بخاطر استفاده نمادین و مفهومی از عناصر و نیز نگاه خلاقانه اهدا گردید به خانم رعنا بزازی .

نفر سوم : لوح تقدیر و جایزه نقدی بخاطر دید جسورانه ، استفاده از نور و کادربندی صحیح اهدا گردید به خانم نازیلا شکری.

 

۲۷ آبان ۱۳۹۸ ۱۲:۵۰
روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی آذربایجان‌شرقی |

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید