اخبار

از ابتدای امسال تاکنون؛

۱۳۰۰ تئاتر در آذربایجان‌شرقی اجرا شد

۱۳۰۰ تئاتر در آذربایجان‌شرقی اجرا شد
مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی آذربایجان‌شرقی گفت: از ابتدای امسال تاکنون تعداد یکهزار و ۳۰۰ عنوان تئاتر در این استان روی صحنه رفته است که رقم قابل توجهی به شمار می‌رود.

محمد محمدپور پنجشنبه شب در مراسم پایانی سی و یکمین جشنواره تئاتر استانی، افزود: این تعداد اجرا با ۲۰۰ هزار نفر تماشاگر همراه بوده  است و با توجه به اینکه تا پایان سال چند ماه باقی است، به طور حتم این آمار افزایش زیادی خواهد یافت.

وی اظهار داشت: در سال گذشته نیز بیش از ۲ هزار تئاتر در شهرهای مختلف استان اجرا شد که از انها ۳۷۰ هزار نفر از مردم هنردوست آذربایجان شرقی دیدن کردند.

محمدپور ظرفیت های هنری به ویژه در رشته تئاتر آذربایجان شرقی را بسیار بالا عنوان و اضافه کرد: بدون تردید با توسعه امکانات و سالن های نمایش شاهد موفقیت های بسیار خوب ملی و بین المللی خواهیم بود.

وی آینده تئاتر استان را درخشان و روشن توصیف کرد و ادامه داد: در سال های اخیر به دلیل فعالیت گسترده انجمن نمایش استان و نیز بروز استعدادهای جوان به رغم کمبود امکانات و سالن های نمایش، موفقیت های خوبی نصیب استان شده است که امیدواریم این روند تداوم یابد.

محمدپور از فعالان تئاتر استان درخواست کرد تا با توجه ویژه به ادراک مخاطبان آثاری فاخر و مورد پسند علاقمندان این هنر تولید و اجرا کنند.

وی با بیان اینکه برای مقاوم سازی بنا و بهسازی فضای مجموعه تئاتر شهر اقدامات قابل توجهی انجام شده و در آینده نزدیک شاهد شروع به کار آن خواهیم شد از مسئولان استانی و شهرستانی درخواست کرد تا با تخصیص اعتبارات مناسب نسبت به تجهیز و ایجاد سالن های مناسب نمایش، تئاتر استان را توسعه داده و باعث گسترش این هنر فاخر شوند.

دبیر انجمن نمایش تبریز نيز در این مراسم با بیان اینکه جشنواره سی و یکم تئانر استانی تفاوت ویژه ای با سال های قبل داشت، برگزاری منطقه ای را تفاوت ویژه این جشنواره بیان کرد.

احمد رجب پور گفت: این جشنواره گروه های تئانر شهرهای تبریز، میانه، مرند، اهر و مراغه را شامل می شود که  امشب به نقطه پایانی رسید.

۳۰ آبان ۱۳۹۸ ۲۳:۵۶
روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی آذربایجان شرقی |

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید