اخبار

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی آذربایجان شرقی:

پیروی از شهدا لازمه عبور جامعه از برهه دشوار کنونی است / موسیقی ابزاری کارآمد در تبیین فرهنگ ایثار

پیروی از شهدا لازمه عبور جامعه از برهه دشوار کنونی است / موسیقی ابزاری کارآمد در تبیین فرهنگ ایثار
مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی آذربایجان شرقی گفت: با توسل به آموزه های دوران دفاع مقدس و تمسک به سبک و شیوه مدیریتی سرداران شهید می‌توانیم از ناهمواری‌ها و دشواری های کنونی ایجاد شده بوسیله دشمنان عبور کنیم.

محمد محمدپور در آیین رونمایی از آلبوم صوتی سرداران شهید آذربایجان که توسط انجمن موسیقی استان و با حمایت اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی آذربایجان شرقی تهیه شده است اظهار داشت: تولید این اثر موجب تحقق یکی از انتظارات چند ساله در خصوص سرداران شهید آذربایجان توسط هنرمندان توانمند استان بود که در راستای دومین جشنواره دفاع، مقاومت و حماسه محقق شد.

وی رویکرد  جشنواره دفاع، مقاومت و حماسه را انعکاس ندای مقاومت همه ملت ها و انسان های آزادیخواه عنوان و ضمن تاکید بر تداوم قدرتمند این رویکرد در جشنواره سوم خاطر نشان کرد: شهدایی مانند باکری که فروتنی و تواضع در تمام ابعاد شخصیتی و وجوه رفتاری وی متبلور بود، نیازی به تمجید و تجلیل ما ندارند چرا که با حرکت در مسیر جلب رضایت الهی، در قلوب آحاد مردم رسوخ کرده اند.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی آذربایجان شرقی افزود: در دوران دفاع مقدس جوانانی با سنین بسیار پایین حادثه عظیمی مانند جنگ تحمیلی را مدیریت کردند که در تاریخ نظامی جهان بی نظیر است و امروزه نیز ما با توسل به همین فرهنگ و توسل به آموزه های دوران دفاع مقدس و تأسی به سبک و شیوه شهدا و سرداران شهید می توانیم از ناهمواری ها و دشواری های کنونی ایجاد شده به وسیله استکبار جهانی عبور کنیم.

وی از شهدای دوران دفاع مقدس با عنوان مردان مرد و اسطوره های تاریخی کشور یاد و خاطر نشان کرد: نسل امروز نیز تنها با نیم نگاهی به زندگی این اسطوره ها می توانند زمینه ساز گذر جامعه از برهه کنونی شوند و در این میان زبان هنر و بویژه موسیقی، ابزاری کارآمد برای تبیین و ترویج فرهنگ ایثار و شهادت برای نسل جوان است.

محمدپور با اشاره به نقش موثر هنر موسیقی در انتقال مفاهیم و ارزش های انقلاب اسلامی در چهار دهه گذشته گفت: این دوران اقیانوسی بیکران از موضوعات بکر و ناب از همت و ایثار شهداست و آینده تاریخ از این سرداران به عنوان اسطوره های عزت و کرامت یاد خواهد کرد.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی آذربایجان شرقی در پایان تاکید کرد: عرصه هنر و بویژه موسیقی بستری مهیا و تاثیرگذار برای بیان ارزش های انقلاب اسلامی و دوران دفاع مقدس است و امیدواریم آلبوم صوتی سرداران شهید آذربایجان نیز قدمی نخستین در تولید کارهای بزرگتر و فاخرتر از این در استان باشد.

وی ضمن تجلیل از خانواده معظم و معزز شهیدان اظهار داشت: شهدا نقطه اتفاق و اتحاد و مرکز ثقل عواطف آحاد ملت ایران هستند که این حقیقت سترگ، سرمایه اجتماعی عظیمی برای ایران اسلامی است.
۹ آذر ۱۳۹۸ ۱۸:۲۷
روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی آذربایجان شرقی |

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید