اخبار

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی در نشست مطبوعاتی چهارمین آرت اکسپوی تبریز:

توسعه اقتصاد فرهنگ و هنر، نقش مهمی در توسعه اقتصاد استان خواهد داشت

توسعه اقتصاد فرهنگ و هنر، نقش مهمی در توسعه اقتصاد استان خواهد داشت
مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی آذربایجان شرقی آرت اکسپو تبریز را گامی موثر در ماندگاری آثار هنری هنرمندان دانست و گفت: توسعه اقتصاد فرهنگ و هنر نقش مهمی در توسعه اقتصاد استان خواهد داشت.

نشست مطبوعاتی چهارمین دوره از «آرت اکسپو تبریز » با حضور مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان، دبیر اجرایی، مدیرعامل مجموعه تجاری-فرهنگی لاله پارک و قائم مقام معاون فرهنگی شهرداری تبریز و جمعی از اصحاب رسانه استان، برگزار شد.

"محمد محمدپور" مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی آذربایجان شرقی در این نشست برپایی نمایشگاه آثار هنری هنرمندان استان را اتفاق مبارکی عنوان کرد که با همراهی اهالی فرهنگ و هنر به دوره‌ی چهارم خود رسیده است.

وی به کیفیت برگزاری اکسپوی تبریز اشاره کرد و افزود: اکسپوی تبریز طی سه دوره برگزاری رشد کمی و کیفی بسیار خوبی داشته است.

وی با بیان این‌که برگزاری آرت اکسپو، کمک بزرگی به اقتصاد فرهنگ و هنر می‌کند، تاکید کرد: با استفاده از این ظرفیت می‌توانیم تکلیف فرهنگ و هنر را در اقتصاد شفاف کنیم، ضروری است در این نمایشگاه در کنار فروش آثار هنری، متدسازی و ارائه‌ی الگو را نیز مدنظر قرار دهیم.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان در ادامه با تاکید بر اینکه برگزاری این نمایشگاه در راستای توسعه اقتصاد فرهنگ و هنر و همچنین کسب و کارهای فرهنگی  قدم بسیار مثبتی است، اظهار کرد: پیوست فرهنگی همه اتفاقاتی که در سطح استان در تمامی بخش‌ها می‌افتد را با جدیت دنبال می کنیم و خوشبختانه اکثر مجموعه‌های دولتی و خصوصی منابعی را در مجموعه خود به امور  فرهنگی اختصاص می‌دهند و اهتمام به فعالیت‌های فرهنگی و هنری رشد خوبی داشته است.

محمدپور با اشاره به اینکه توسعه اقتصاد فرهنگ و هنر، به توسعه اقتصاد استان کمک خواهد کرد، گفت: اقتصاد فرهنگ و هنر در این مقطع بسیار با اهمیت است و باید مورد توجه نهادهای مختلف قرار گیرد.

وی با تاکید بر این‌که هنرمندان پایه‌ی مهم این قضیه هستند، تشریح کرد: باید شرایط فراهم باشد که هنرمندان با علاقه و انگیزه وارد عمل شده و آثار خود را عرضه کنند و همچنین هنرمندان منتفع این نمایشگاه باشند.

وی اضافه کرد: شناسنامه‌دار کردن آثار هنری بسیار اهمیت دارد زیرا اگر شناسنامه‌دار شود به یک سرمایه ملی تبدیل می‌شود.

گفتنی است، چهارمین «آرت اکسپوی تبریز» با حضور ۱۴۱ هنرمند و شرکت ۲۳۱ اثر در حوزه نقاشی، خط، مجسمه‌سازی و نقاشی‌خط از 25 الی 28 بهمن ماه 98 در هتل لاله‌پارک تبریز برگزار خواهد شد.

۱۹ بهمن ۱۳۹۸ ۲۱:۴۴
روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی آذربایجان‌شرقی |

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید