اخبار

پوستر نخستین جشنواره موسیقی فجر آذربایجان‌شرقی در تبریز رونمایی شد

پوستر نخستین جشنواره موسیقی فجر آذربایجان‌شرقی در تبریز رونمایی شد
با حضور مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان پوستر نخستین جشنواره موسیقی فجر آذربایجان‌شرقی در تبریز رونمایی شد.

با حضور "محمد محمدپور" مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی، "علی محرمی" معاون هنری و سینمایی اداره کل و اعضای هیات مدیره انجمن موسیقی استان، پوستر نخستین جشنواره موسیقی فجر آذربایجان‌شرقی در تبریز رونمایی شد.

این جشنواره همزمان با سی و پنجمین جشنواره موسیقی فجر کشور و با هدف ایجاد نشاط عمومی و حفظ و اشاعه‌ی فرهنگ صحیح موسیقایی، در قالب اجرای گروه‌ها مانند سایر اجراهای صحنه ای و به شکل غیر رقابتی برگزار می‌شود.

جشنواره یاد شده در پنج گرایش موسیقایی شامل گروه موسیقی دستگاهی(سنتی)، گروه موسیقی اقوام(مقامی).آذربایجانی و عاشقی، گروه موسیقی کلاسیک(غربی)، گروه موسیقی پاپ و گروه موسیقی تلفیقی برگزار می‌شود.

۱۷ گروه موسیقی از ۲۴ الی ۳۰ بهمن ماه در این جشنواره به اجرای برنامه خواهند پرداخت که ۱۳ گروه آن از تبریز، یک گروه از میانه، ‌دو گروه از اهر و یک گروه از اسکو هستند.

شایان ذکر است،‌این جشنواره توسط انجمن موسیقی استان آذربایجان شرقی با همکاری اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی آذربایجان شرقی در پنج گرایش موسیقایی و در قالب گروه نوازی بدون محدودیت سنی و به مدت یک هفته همزمان با سی و پنجمین جشنواره بین المللی موسیقی فجر برگزار می‌شود.

آیین اختتامیه این جشنواره سی‌ام بهمن ماه در مجتمه سینمایی 22 بهمن تبریز برگزار خواهد شد.

 

۲۱ بهمن ۱۳۹۸ ۱۱:۳۰

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید