اخبار

پیام تبریک مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی آذربایجان شرقی به عوامل فیلم پوست

پیام تبریک مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی آذربایجان شرقی به عوامل فیلم پوست
مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی آذربایجان‌شرقی در پیامی موفقیت فیلم "پوست" در کسب دو سیمرغ بلورین سی و هشتمین جشنواره فیلم فجر را تبریک گفت.

در متن پیام "محمد محمدپور" آمده است:

سینما در دنیای پرهیاهوی امروز نمادی از هوشمندی اصحاب فرهنگ و هنر است و حرکت سینماگران خلاق و جوان برای تولید فیلم‌هایی با محوریت فرهنگ اصیل ایرانی، نشان از دغدغه فرهنگی اجتماعی آنان دارد.

در عصر حاضر نگاه ما به توسعه سینما، نگاهی به آینده است و با چنین نگرشی سیاست‌های سینمایی این دوران طراحی شده است.

جشنواره فیلم فجر؛ فرصتِ کم نظیری برای ارتباط هنرمندان با یکدیگر و هنرمندان با مردم و مخاطبان است، رویدادی ویژه برای سینمای ایران و صاحبانِ اصلی آن که سینماگران هستند.

در این دوره از جشنواره افتخارآفرینی فیلمسازان  جوان تبریزی نفس تازه‌ای در رگ های هنر مردمی سینما در استان هنرپرور آذربایجان شرقی دمیده است، جوانانی که طراوات وشادابی و اندیشه های تازه را به سینما آورده‌اند تا نشان دهند که سینمای آذربایجان و تبریز حرفهای بسیاری برای گفتن در گستره‌ی ملی و جهانی دارد.

تبریز چون دیگر عرصه‌ها همواره آغازگر بوده و خاستگاه اصلی سینمای کشور است و هنوز نیز به برکت وجود هنرمندان و اندیشه وران و انگیزه های سترگ پویایی و بالندگی در عرصه هنر، تجلیگاه افتخارات بزرگی است؛ موفقیت بهرام و بهمن ارک و بامداد افشار در سی و هشتمین جشنواره فیلم فجر را تبریک گفته و آرزوی پیروزی و سربلندی ایشان و تمام هنرمندان  استان در رشته های مختلف علی الخصوص هنر تاثیرگذار سینما  را دارم.

گفتنی است بهمن و بهرام ارک سیمرغ بلورین بهترین فیلم بخش هنر و تجربه و بامداد افشار سیمرغ بلورین بهترین آهنگسازی  سی و هشتمین جشنواره فیلم فجر را از آن خود کردند.

برادران ارک، بعد از ساخت فیلم کوتاه «حیوان» که موفقیت های زیادی در عرصه های بین المللی برایشان به ارمغان آورد، اولین فیلم بلند سینمایی خود «پوست» را به زبان مادری شان (ترکی) ساخته اند. «حیوان» اثری درخشان بود که بدون حتی یک دیالوگ، به مسئله ای انسانی میپرداخت و «پوست» نیز در ساختار ظاهری، بیشباهت به آن نیست.

مهمترین ویژگی «پوست»، تفاوت آن نسبت به سایر فیلم های سینمای ایران و استفاده شجاعانه از افسانه و ماوراء (دنیای اجنه) برای روایت قصه ای با عناصر فانتزی است.

 

۲۴ بهمن ۱۳۹۸ ۱۳:۱۶
روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی آذربایجان‌شرقی |

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید