اخبار

پیام تسلیت مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی آذربایجان شرقی در پی درگذشت پیشکسوت صنعت چاپ استان

پیام تسلیت مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی آذربایجان شرقی در پی درگذشت پیشکسوت صنعت چاپ استان
مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی آذربایجان شرقی در پیامی درگذشت حاج "حسن سخاوی" پیشکسوت صنعت چاپ استان را تسلیت گفت.
«انا لله و انا الیه راجعون
خبر درگذشت چهره خدوم و پیشکسوت صنعت چاپ استان مرحوم حاج حسن سخاوی، موسس چاپ امید تبریز و از بنیانگذاران شرکت تعاونی چاپخانه‌داران آذربایجان‌شرقی موجب تأسف و تأثر گردید.
مرحوم سخاوی در کنار فعالیت چشمگیر و خدمات شایان در صنعت چاپ استان از تواضع، ادب و متانتی برخوردار بود که همگان او را به اخلاق مداری و نیک سیرتی می‌شناختند.
درگذشت آن مرد پرتلاش عرصه فرهنگ و هنر استان را خدمت تمامی فعالان این عرصه و خانواده محترم ایشان و جامعه چاپخانه داران و تلاشگران عرصه چاپ و نشر و دوستانش، صمیمانه تسلیت گفته و برای آن مرحوم رحمت بی کران الهی و برای بازماندگان صبر و شکیبایی آرزو داریم.»

حاج حسن سخاوی در سال 1327 در محله شتربان (دوه‌چی) تبریز چشم به جهان گشود. در 13سالگی با علاقه زیادی که به چاپ و چاپخانه داشت شروع به کارگری در یکی از چاپخانه‌های تبریز کرد، علیرغم اینکه پدر بزرگوار ایشان مغازه بزرگی در تیمچه حاج ابوالقاسم بازار تبریز داشت ولی کارگری در چاپخانه را ترجیح داد.
وی پس از هفت سال کارگری تصمیم به افتتاح چاپخانه‌ خود می‌گیرد و با مشکلات زیادی محلی در سرای امید بازار پیدا می کند و اسم چاپخانه را "چاپ امید" می‌گذارد.
در سال 1358 برای کمک به صنف چاپ و تأمین مواد اولیه 40 چاپخانه فعال تبریز، تعاونی چاپخانه‌داران را تاسیس می کند و هیات مدیره‌ای متشکل از رجال برجسته چاپ تبریز را گرد هم ‌می‌آورد.
وی پس از یک عمر تلاش و خدمت در عرصه صنعت چاپ آذربایجان‌شرقی و به یادگار گذاشتن خدمات ارزنده و ماندگار در این حوزه در 15 فروردین 1399 به دیدار حق شتافت.
۱۶ فروردین ۱۳۹۹ ۱۶:۱۹
روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی آذربایجان شرقی |

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید