اخبار

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی آذربایجان شرقی:

متقاعدسازی و اقناع مخاطب کلید اصلی برای همراهی مردم و عبور از بحران کروناست

متقاعدسازی و اقناع مخاطب کلید اصلی برای همراهی مردم و عبور از بحران کروناست
مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی آذربایجان شرقی، متقاعدسازی و اقناع مخاطب را کلید اصلی همراهی مردم برای عبور از بحران کرونا دانست.
محمد محمدپور در جلسه شورای اطلاع رسانی و کارگروه مدیریت جو روانی ستاد مقابله با کرونای استان، با تاکید بر ضرورت اقناع افکار عمومی در شرایط بحرانی گفت: هر کجا که مردم نسبت به موضوعی قانع شده اند به خوبی با حاکمیت و دولت همراهی کرده و زمینه ساز موفقیت طرح های اجرایی بوده اند.
وی ادامه داد: در این راستا رسانه های استانی نقش ویژه ای داشته و باید در راستای اطلاع رسانی درست به مردم اقدام کنند و با شفافیت با مردم سخن گفته و با اخبار درست و موثق در راستای قانع سازی آنان اقدام کنند.
محمدپور با اشاره به تولید هزاران مطلب توسط رسانه های استان در خصوص بیماری کرونا و راهکارهای برون رفت از این بحران گفت: رسانه های آنلاین و خبرگزاری ها در شرایط کنونی وظیفه سنگینی بر عهده دارند.
مدیر کل فرهنگ و ارشاد آذربایجان شرقی با اشاره به اقدامات در نظر گرفته شده توسط اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان برای این ایام گفت: برگزاری نمایشگاه مجازی در 11 حوزه، مسابقه خلاصه نویسی کتاب و کنسرت های آنلاین و تئاتر در فضای مجازی از جمله برنامه های در نظر گرفته شده در این راستا است.
وی همچنین با اشاره به برگزاری طرح همراه کتاب گفت: طی این طرح، 26 کتابفروشی استان به دریافت سفارشات مردم به صورت تلفنی یا آنلاین و تحویل محصولات سفارشی در درب منزل اقدام می کنند.
محمدپور، همچنین از اجرای برنامه های ویژه توسط کانون های فرهنگی، هنری مساجد و موسسات فرهنگی و هنری خبر داد.
مدیرکل فرهنگ و ارشاد آذربایجان شرقی با اشاره به ضرورت تشکیل گروه های علمی با مدیریت جهاد دانشگاهی استان گفت: مقابله با بحران کرونا نیازمند بررسی های علمی و ارائه آماری دقیق است که از جهاد دانشگاهی استان خواستار تشکیل هسته علمی برای این موضوع هستیم.
وی با تاکید بر حمایت از کسب و کارهای اینترنتی در شرایط حاضر گفت: از اداره کل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان خواستار تشکیل گروه هایی برای حمایت از افراد تازه کار و توسعه کار استارتاپ ها هستیم تا راهنمایی های لازم برای فعالان این حوزه به درستی انجام شود.
۱۷ فروردین ۱۳۹۹ ۲۰:۳۹
روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی آذربایجان شرقی |

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید