اخبار

معاون سیاسی و امنیتی استاندار آذربایجان شرقی:

دستگاه های اجرایی استان برای دوران پساکرونا برنامه ارائه دهند

دستگاه های اجرایی استان برای دوران پساکرونا برنامه ارائه دهند
معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار آذربایجان شرقی بر لزوم ارائه برنامه کوتاه و بلندمدت توسط دستگاه های اجرایی استان برای دوران پسا کرونا تاکید کرد.
علیار راستگو در جلسه شورای اطلاع رسانی و کارگروه مدیریت جو روانی ستاد مقابله با کرونای استان با اشاره به فعالیت 13 کمیته زیر مجموعه ستاد استانی مقابله با کرونا در استان گفت: در شرایط کنونی، نقش رسانه ها در سلامتی، آگاه سازی و اقناع مردم بسیار خطیر است.
وی با اشاره به ضرورت متقاعدسازی مردم در زمینه خطر بحران کرونا گفت: برای مثال مردم به خوبی در جریان روز 13 فروردین قانع شده و کمتر فردی بود که این روز را بیرون از خانه خود سپری کند.
راستگو ادامه داد: تا قبل از اجرای طرح فاصله گذاری اجتماعی در استان، میزان مصرف بنزین حدود روزانه دو میلیون و 700 هزار لیتر بود که روز 13 فروردین این مقدار به یک میلیون و 200 هزار و روز گذشته نيز به یک میلیون و 700 هزار لیتر رسید.
وی عدم تجمع را مهم ترین نکته در مقابله با ویروس کرونا دانسته و گفت: شهرستان هایی که تراکم جمعیتی کمتری دارند، مبتلایانشان نیز کمتر است و در شهرهای بزرگ همچون تبریز نیز میزان شیوع در محلاتی که مردم در آنجا تجمعاتی داشته اند، بیشتر از دیگر نقاط شهر است.
راستگو، سیاست اصولی را ماندن در خانه دانسته و گفت: علاوه بر آن، مردم برای کار ضروری نیز سعی کنند در مناطق پرتردد شهر تجمع نکنند.
معاون سیاسی و امنیتی استاندار آذربایجان شرقی با اشاره به ادامه یافتن طرح فاصله گذاری اجتماعی تا روز 20 فروردین گفت: روزهای 21 و 22 فرودین نیز تعطیل بوده و عملا اقدام ما تا روز 23 فروردین ادامه خواهد داشت و تا این روز، اصناف استان به صورت رسمی تعطیل خواهند بود.
وی با تاکید بر آگاه سازی مردم نسبت به فروشگاه های اینترنتی گفت: با شناساندن این فروشگاه ها به مردم، می توان جلوی رفت و آمد غیرضرور افراد به بیرون از خانه را گرفت.
راستگو همچنین بر لزوم آماده سازی دستگاه های اجرایی و دانشگاهی برای دوران پساکرونایی تاکید کرد و گفت: دستگاه های استان باید برنامه های کوتاه مدت و میان مدت خود را برای دوران بعد از این بیماری ارائه دهند.
وی با اشاره به تلاش برخی عناصر ضدانقلاب برای وخیم نشان دادن اوضاع کشور گفت: این در حالی است که بسیاری از کشورهای مدعی نتوانسته اند این بیماری را به خوبی کنترل کنند و شرایط چندان خوبی ندارند اما کشور ایران در این میان بسیار بهتر از خیلی از کشورها، بحران را کنترل کرده است.
۱۷ فروردین ۱۳۹۹ ۲۰:۴۱
روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی آذربایجان شرقی |

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید