اخبار

معاون عمرانی استاندار اذربایجان شرقی در بازدید از پروژه تالار مرکزی تبریز:

تاخیر در ساخت تالار مرکزی تبریز به دلیل کمبود اعتبار است

تاخیر در ساخت تالار مرکزی تبریز به دلیل کمبود اعتبار است
معاون عمرانی استاندار آذربایجان‌شرقی اعلام کرد: تالار مرکزی تبریز از جمله طرح‌های بزرگ استان است که به علت بزرگی پروژه و تخصیص نیافتن اعتبارات لازم در سال های گذشته با تاخیر زیاد مواجه شده است.

جواد رحمتی در بازدید از روند ساخت تالار مرکزی تبریز افزود: ابعاد این پروژه فراتر از توان مالی دولت و  اعتبارات ملی آن  کمتر است و به همین دلیل نیز روند اجرای پروژه، بسیار کند است.

معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری آذربایجان شرقی، با اشاره به وجود محدودیت های بودجه ای دولت و عدم تخصیص اعتبار کامل به تالار مرکزی تبریز به عنوان یکی از ۱۵ پروژه ملی مورد توافق وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، اظهار کرد: با روند فعلی و تکیه بر اعتبارات دولتی ساخت این تالار ۱۵ سال به طول می انجامد.

رحمتی افزود: طبق ماده ۲۷ قانون، بخش خصوصی می تواند در قالب مشارکت و یا واگذاری کامل، در طرح های نیمه تمام ورود کند که در این صورت تکمیل تالار مرکزی تبریز در مدت ۲ سال میسر است.

وی گفت: این پروژه در راستای افزایش سرانه فرهنگی استان توسط اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی اجرا شده و همکاری های لازم جهت پیشبرد این پروژه باید انجام شود.

معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری آذربایجان شرقی گفت: اداره ‌کل فرهنگ و ارشاد اسلامی اراضی حاضر را با موافقت استاندار و شهردار وقت تحویل گرفته و با اینکه برای ساخت فضاهای فرهنگی نیازی به اخذ پروانه نیست، بنا به درخواست شهرداری اقدام به پروانه کرده‌اند، لذا هرگونه سنگ اندازی در اجرای این پروژه قانونی نیست.

رحمتی عنوان کرد: اقدامات لازم برای اعلام نحوه مشارکت بخش خصوصی در این پروژه توسط اداره‌ کل فرهنگ و ارشاد استان اعلام خواهد شد و امیدواریم به زودی با مشارکت سرمایه‌گذاران بخش خصوصی، شاهد پیشرفت و تسریع در ساخت پروژه تالار مرکزی‌شهر تبریز و همچنین افزایش سرانه فرهنگی استان باشیم.

۲۲ اردیبهشت ۱۳۹۹ ۱۰:۵۴
روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی آذربایجا شرقی |

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید