اخبار

بیانیه اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی آذربایجان‌شرقی به مناسبت روز جهانی قدس

بیانیه اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی آذربایجان‌شرقی به مناسبت روز جهانی قدس
اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی آذربایجان شرقی همزمان با روز جهانی قدس بیانیه‌ای را صادر کرد:

در متن این بیانیه آمده است:

 

 یَآ أَیُّهَا الَّذینَ ءَامَنُواْ إِن تَنصُرُواْ اللَّهَ یَنصُرْکُمْ وَ یُثَبّتْ أَقْدَامَکُمْ‏(آیه 7 سوره مبارکه محمد.ص.)

ماه رمضان موسمی برای تمرین صبر و استقامت است  و سنت الهی بر تحقق " وَ لَیَنصُرَنَّ اللهُ مَن یَنصُرُه" و نیز "انَّ اللّه مَعَ الصَّابرِینَ" است.

پیروزی حق و مجاهدان راه حق وعده‌ی الهی است که بدون شک جهان آن را به نظاره خواهد نشست؛‌ و روز قدس زمینه‌ساز تحقق این امر است.

اگرچه امسال در روز جهانی قدس در پی محدودیت‌های ناشی از شیوع ویروس کرونا امکان برگزاری شایسته و گسترده راهپیمایی سراسری و حضور میلیونی مردم روزه‌دار و مسلمان ایران و جهان وجود ندارد اما پاسداشت این یوم الله عظیم به عنوان - مسئله اول جهان اسلام -  تعطیل‌ناپذیر است؛ در این روز باشکوه میلیونها دل مشتاق ملت های آزادی‌خواه و عدالت‌طلب، شعار مقاومت و مبارزه با رژیم صهیونیستی را محکم‌تر و بلندتر از پیش سرخواهند داد تا نقشه شوم معامله قرن نقش برآب شده و فلسطینی آزادتر و آبادتر از خون شهیدانش سر بر در آورد.

روز قدس یادگار بزرگ امام راحل(ره) است که اکنون به یک باور عمومی در جهان اسلام تبدیل شده و نور امید را در دل های مستضعفان روشن می کند.

امسال نیز اصحاب فرهنگ و هنر آذربایجان‌شرقی، در روز حیات اسلام ، یک دل منویات رهبر معظم انقلاب را چراغ راه نموده و یک صدا با مسلمانان و آزادگان عالم حمایت خود را از آرمان فلسطین و رهایی قدس شریف اعلام می‌کنند.

 
۱ خرداد ۱۳۹۹ ۱۲:۵۸
روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی آذربایجا شرقی |

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید