اخبار

برگزاری جلسه هم اندیشی انجمن های فرهنگی وهنری، کانون های فرهنگی و هنری و فعالین مجازی وشبکه های اجتماعی در شهرستان ملکان

برگزاری جلسه هم اندیشی انجمن های فرهنگی وهنری، کانون های فرهنگی و هنری و فعالین مجازی وشبکه های اجتماعی در شهرستان ملکان
جلسه هم اندیشی انجمن های فرهنگی وهنری، کانون های فرهنگی و هنری و فعالین مجازی وشبکه های اجتماعی در شهرستان ملکان برگزار شد.

جلسه  هم اندیشی انجمن های فرهنگی وهنری، کانون های فرهنگی و هنری و فعالین مجازی وشبکه های اجتماعی شهرستان ملکان با حضور فرماندار این شهرستان در سالن اجتماعات فرمانداری برگزار شد.

سلطانپور رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان ملکان در این آیین گفت: هدف از تشکیل این جلسه تبادل نظر در خصوص ارتقا فرهنگ عمومی و همفکری با هنرمندان در توسعه فرهنگی، اجتماعی شهرستان و توسعه فیزیکی و اقتصادی  همگام با آن است.

سلطانپور تصریح کرد:   در قانون دستگاههای مختلفی عهده دار مسائل فرهنگی جامعه بوده و بودجه های فرهنگی نیز در این راستا برای این دستگاهها پیش بینی شده است.

وی افزود: متاسفانه آن طور که باید از پتانسیل اصحاب فرهنگ و هنر استفاده نشده و امکان حضور هنرمندان در پروژه های شهری نادیده گرفته شده و به طبع آن شاهد شکوفایی اقتصادی هنردر شهرستان نبوده ایم .

سلطانپور امکانات اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی ملکان را پاسخگوی هنرمندان بااستعداد این شهرستان ندانست و اظهار امیدواری کرد که با همکاری سایر نهادها و ادارات همچون شهرداری شاهد رویدادهای در خور فرهنگی و هنری در شهرستان باشیم .

 وی  با اشاره به مطالبات به حق هنرمندان به خاطر کمبود فضاهای فیزیکی لازم از فرماندار شهرستان درخواست پیگیری تصویب و اجرای دوباب مجتمع فرهنگی و هنری در نقاط مرکزی شهر درطرح باز آفرینی شهری ملکان و پیگیری تسریع در روند اجرای تکمیل ساخت طبقه اول مجتمع فرهنگی و هنری ملکان را خواستار گردید.

 خانی فرماندار شهرستان ملکان نیز نقش هنرمندان در کاهش مشکلات و آسیب های اجتماعی را موثر خواند و اظهار کرد:اصحاب فرهنگ و هنر می توانند با ارائه پیشنهادات و نقطه نظرات خود مجموعه مدیریتی این شهرستان را در توسعه همه جانبه یاری نمایند.

وی راه اندازی خانه هنرمندان،ایجاد قطعه هنرمندان در آرامستان ملکان، پیگیری تاسیس هنرستان هنرهای زیبا با مشارکت آموزش و پرورش و فرهنگ و ارشاد اسلامی و برگزاری مراسمات تجلیل از اصحاب فرهنگ و هنر و رسانه را در دستور کار برنامه های سال جاری ذکر کرد و با اشاره به مطالب مطرح شده در خصوص کمبود فضای فعالیت انجمن های هنری شهرستان گفت: با تخصیص بموقع اعتبار فاز دوم خانه فرهنگ این شهرستان که یک هزار مترمربع زیربنا دارد امسال تکمیل و در اختیار انجمن های فرهنگی و هنری قرار می گیرد که با این کار مشکل فضای فیزیکی اصحاب فرهنگ و هنر نیز تا حدودی مرتفع می شود.

۱ خرداد ۱۳۹۹ ۱۳:۱۸
روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی آذربایجا شرقی |

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید